سوالات متداول

حملو را از کجا دریافت کنم؟

برای دریافت اپلیکیشن حملو ، کاربران سیستم عامل iOS می توانند حملو را از AppStore و کاربران Android می توانند حملو را از GooglePlay و کافه بازار دریافت نمایید.

چگونه در حملو ثبت نام کنم؟

پس از دانلود اپیکیشن حملو، پیامکی حاوی کد ثبت نام از شماره ی پیامک حملو برای شما ارسال می شود. با وارد کردن کد ارسالی در اپلیکیشن حملو، ثبت نام شما در حملو به پایان رسیده است. یک ایمیل خوش آمد به همراه اعتبار هدیه به ارزش ۱۰۰۰۰ تومان به آدرس ایمیلی که هنگام ثبت نام وارد کردید، ارسال می شود. حساب کاربری شما، به مبلغ ۱۰۰۰۰ تومان شارژ شده و شما می توانید از آن استفاده نمایید.

حملو چگونه کار می کند؟

برای استفاده از حملو، شما در ابتدا آدرس خود را در قسمت "مبدا" وارد می کنید، در همین زمان، نزدیک ترین پیک‌های حملو بر روی نقشه به شما نشان داده خواهد شد. پس از وارد کردن آدرس مقصد و اطلاعات بسته ی ارسالی ( نظیر ابعاد بسته – تمایل به بیمه ی بسته – انتخاب پرداخت کننده – انتخاب شیوه ی پرداخت و... )، نزدیک ترین پیک حملو، به سوی شما اعزام می شود و بسته ی شما تحویل گرفته و به مقصد مورد نظرتان تحویل داده و از تحویل گیرنده، رسید دریافت می نماید. دریافت رسید از تحویل گیرنده ی بسته، به منزله ی انجام تعهد حملو است و پس از آن حملو مسئولیتی در قبال بسته ندارد.

در حملو چند سفارش به صورت همزمان می توانم داشته باشم؟

محدودیتی در ثبت سفارش به صورت همزمان در حملو وجود ندارد و شما در حملو این امکان را دارید تا همزمان چند سفارشِ در حال انجام داشته باشید و نیازی نیست تا فرآیند یک سفارش ( درخواست – ارسال –تحویل – پرداخت ) به پایان برسد تا امکان سفارش بعدی برای شما فراهم شود.

نرخ هزینه در حملو چگونه محاسبه می شود؟

تعیین نرخ هزینه در حملو به صورت هوشمند و با استفاده از فرمول های پیچیده محاسبه می شود. در این شیوه، نرخ هزینه پارامتری از مسافت است. بنا بر این محاسبه ی نرخ مسیر با توجه به مبدا و مقصد، متغیر خواهد بود.

امکان لغو سفارش در حملو وجود دارد؟ چه زمان می توانم سفارش حملوی خود را لغو کنم؟

امکان لغو سفارش از سوی سفارش دهنده در حملو وجود دارد، سفارش دهنده تا زمانی که پیک حملو، بسته ی ارسالی را تحویل نگرفته، این امکان را دارد تا سفارش خود را لغو کند. امکان لغو سفارش پس از تحویل بسته به پیک حملو و در طول مسیر انتقال بسته به مقصد وجود ندارد و هزینه های لغو سفارش در زمان های یاد شده به عهده ی کاربر است.

مسئولیت بسته ی ارسالی تا چه زمانی به عهده ی حملو است؟

تعهد حملو برای بسته ی ارسالی از سوی کاربر، تا زمان رسیدن به مقصد و تحویل به شخص تحویل گیرنده است. پیک حملو بسته ی امانتی کاربر را به آدرس درج شده توسط ایشان تحویل داده و از تحویل گیرنده رسید دریافت بسته را که به امضای تحویل گیرنده رسیده است، دریافت می نماید. پس از تحویل بسته و دریافت رسید امضا شده از تحویل گیرنده، مسئولیت حملو در قبال بسته ی ارسالی یاد شده به پایان می رسد.

امکان ارسال هر نوع باری در حملو وجود دارد؟

حملو تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. محتوای بسته های ارسالی توسط کاربران به عهده ی ایشان است. حملو در قبال محتوای غیر قابل رویت مسئولیتی ندارد و هرگونه مسئولیت ناشی از حمل اقلام غیر مجاز از قبیل کالای قاچاق، مواد مخدر، اسلحه، مشروبات الکلی و ... به عهده ی شخص سفارش دهنده بوده (تحویل دهنده یا تحویل گیرنده)، همچنین کاربر خاطی باید خسارات وارد شده به حملو را در قبال ارسال اقلام یاد شده جبران نماید.

من تلفن همراه هوشمند ندارم، آیا من هم می توانم از حملو استفاده کنم؟

کاربر عزیز، بله امکان استفاده از حملو بدون استفاده از اپلیکیشن برای شما وجود دارد. شما برای استفاده از حملو باید با شماره تلفن ۸۶۰۸۴۵۳۸ تماس حاصل نمایید. با تماس با حملو و دریافت اطلاعات مورد نظر از شما، اپراتور های حملو، نزدیک ترین پیک حملو را جهت خدمت رسانی به سوی شما اعزام می نمایند.

من چگونه کیفیت خدمات پیک حملو را مورد ارزیابی قرار دهم؟

امکان ارزیابی پیک حملو در پایان هر سفر برای شما وجود دارد، به این گونه که شما در هر با استفاده از خدمات حملو می توانید پیک حملوی خود را مورد ارزیابی عملکرد قرار دهید و به آن امتیاز دهید، بدین ترتیب امتیاز پیک های حملو در پایان دوره هایی مشخص، از سوی کاربران مشخص می شود و واحد کنترل کیفیت حملو در پایان دوره های یاد شده بنا به امتیاز هر پیک، ایشان را مورد ارزیابی عملکرد قرار داده و متناسب با امتیاز کسب شده توسط هر پیک با ایشان برخورد خواهد کرد. همچنین کاربران گرامی می توانند در صورت مشاهده ی هرگونه رفتار غیر حرفه ای از سوی پیک حملو، مراتب را مستقیما با مدیر واحد کنترل کیفیت به آدرس الکترونیک report@hamloo.com در میان گذاشته و یا با شماره تلفن ۸۶۰۸۴۵۳۸ تماس حاصل نمایند.

من چگونه می توانم هزینه ی استفاده از حملو را پرداخت کنم؟

شما به دو روش می توانید هزینه ی ارسال بسته ی خود را پرداخت نمایید: پرداخت اعتباری: در این روش شما می توانید با شارژ حساب کاربری خود، هزینه ی ارسال بسته را پرداخت نمایید. در این روش، هزینه ی ارسال، به صورت اتوماتیک از حساب کاربری شما کم می شود. پرداخت نقدی: در این روش فرستنده یا دریافت کننده می تواند هزینه ی ارسال بسته را به صورت نقدی به پیک حملو پراخت نماید. هنگام انتخاب پرداخت نقدی، کاربر این امکان را دارد تا پرداخت کننده ی وجه را مشخص کند یعنی پرداخت توسط فرستنده و یا تحویل گیرنده ی بسته انجام پذیرد.